EN

Artık Sen de Herkes Gibisin: Twitter’a Hikaye Özelliği Geliyor

Teknolojinin, bilginin ve bilme istediğinin hızla geliştiği ve değiştiği bu çağa uyum sağlamak zaman zaman güç olabiliyor. Düşüncelerimizi ve fikirlerimizi artık günler, saatler ve hatta dakikalar içinde değiştirebiliyoruz. Bu konu olumlu ve olumsuz yönleriyle oldukça tartışmaya açıktır.

Sosyal medya hepimizin hayatında. Gün geçtikçe günlük yaşantımıza daha fazla uyarladığımız sosyal medya hesaplarımızda, artık hiç bir şeyi paylaşmaktan çekinmiyoruz. Öyleki, çoğu sosyal medya platformu yaptığımız paylaşımların yanında, bir de süreli paylaşımları hayatımıza soktu. 24 saatlik paylaşım süresi olan bu özellik ile attığımız adımı bile paylaşma imkanı bulabiliyoruz. Sosyal platforma yenilik getirenler, çağın insanlarını oldukça iyi tanıyor ya da bizler hayatımızı onların ütopyaları üzerinden yaşıyoruz.

Twitter Fleets Özelliğini Duyurdu

Twitter’da yeni fleets özelliği ile geçici paylaşımlar akımına katıldı. Fleets özelliği, ana zaman çizelgesi dışında 24 saatliğine kalıcı olarak tasarlanmış bir şekilde görülecek. Normal atılan tweetler’den farkı ise retweet, beğeni ve cevap özelliklerine kapalı olması olacak. 24 saatliğine atılan Fleets’lere ya doğrudan mesaj ya da reaksiyon emojiler ile yanıt verilebilecek. Fleets’lerde de tıpkı atılan normal tweet’lerde olduğu gibi 280 karakter sınırı bulunacak. Ancak fotoğraf, video ve GIF ekleme seçeneğini kullanıcılar kullanabilecek. Paylaşılan Fleets’ler 24 saat dolunca kendiliğinden silinecek.

Twitter yayınladığı bir blog yazısında; “Bugün Brezilya’dan başlayarak geçici düşüncelerinizi paylaşmanın yeni yolu olan Fleets’i test ediyoruz.’’ açıklamasıyla yeni özelliğini duyurdu.

Twitter Kullanıcıları İkiye Ayrıldı

Yeni özellik Twitter kullanıcılarını ikiye ayırdı. Kimi kullanıcılar yeni özelliğe oldukça olumsuz tepkiler verdi. Twitter’ın diğer sosyal medya platformlarından farklı olduğunu düşünenler, yeni özellik için “şimdi sende herkes gibisin” ifadesini kullandılar. Bir fikir belirtme platformu olarakta düşünülen twitter’da yazılanların belirli bir süre sonra silinmesi kalıcı olmayan fikirleri temsil ediyor olarak düşünüldü. Kimi kullanıcılar ise durumdan oldukça memnun. Tweet’lerini silmek isteyen ya da çok fazla tweet atan kullanıcılar söz konusu özelliği olumlu karşıladı. Attığı tweet yüzünden sorun yaşayan, linç yiyen ve mahkemelik olan insanların oldukça işene yarayacak bir özellik olarak düşünülüyor.

Şuan da Brezilya’da test aşamasında olan özelliğin yakın zamanda tüm dünyada nasıl etkilerinin olacağını hep birlikte göreceğiz.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×