EN

COVİD-19 Sürecinde Marka Yönetimini Ele Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta

Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. Sosyal yaşantımız, alışkanlıklarımız, iş ilişkilerimiz hatta belki aile ilişkilerimiz bile değişiyor. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönem içerisinde sürecin zorluklarını hep birlikte deneyimlemeye devam ediyoruz. Sürecin ne zaman sona ereceği, bittikten sonra bizi nasıl bir sosyal hayatın beklediği ise hala belirsiz…

İnsanlar evde kaldıklarında, içerik tüketmek için bolca zamana sahip oluyorlar. Bu süreçte tüketiciler markaları daha yakından tanıma fırsatı elde ediyor. COVİD-19 sürecinde marka yönetimi bazı önemli noktaları içerir;

1. Sık ve Tutarlı İletişim Kurun

Bir markanın hitap ettiği çizgi çok geniş olabilir ve mutlaka sizden haber almak isteyeceklerdir. Müşteriler, yatırımcılar, tedarik zinciri ortakları, yerel topluluklar ve daha fazlası dahil olmak üzere olaya verilen tepki veya sürecin markaya olan etkisi merak edilebilir.

2. Çalışan Güvenliğinizi Korumayı Unutmayın

Önleyici tedbirler uygularken çalışanların ihmal edilmemesi en önemli konulardan birisidir. Birçok işletme bu süreçte güvenliği üst seviyeye çıkartmak için evden çalışma sistemine geçmeyi tercih etti.

3.Birlikte Hareket Edin

Bu süreçte krizi fırsata çevirmek bir şeçenek olabilir. Fakat bu uzun sürede marka değerini azaltabilir. Herkesin etki altında olduğu bu süreçte ‘birlikte hareket etme’ mantığını insanlar daha samimi karşılamaktadır.

4. Kaynaklarınız Güvenilir Olsun

Bu süreçte verilen bilgilerin doğru olması gerekir. Asılsız ve doğruluğundan emin olmadığınız bilgiler paylaşmak uzun süreli olumsuz sonuçlar doğurur. Süreç ile ilgi en doğru kaynaktan alınan bilgiler daha güvenli olacaktır.

5. Pandemi Senaryonuzu oluşturun

Bu sürecin ne zaman sona ereceği bilinmez ama eninde sonunda biteceğine inanıyoruz. Yaşanılan bu süreçten tecrübe edinmek, olası başka bir salgında size yardımcı olacaktır.

 

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×