EN

INSTAGRAM BEĞENİ ÖZELLİĞİNDE ŞAŞIRTAN KARAR

Dünyanın en aktif kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, en kilit özelliklerinden birini kaldırma kararı aldı. Türkiye Instagram ’da en aktif üyeye sahip ikinci ülke. Instagram’ın beğeni kaldırma kararı Türkiye’deki kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Instagram özelliği ilk olarak Kanada’da sundu. Avustralya, Brezilya, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda ve Japonya’da da deneneceği açıklandı. Test süresi sona erdiğinde dünya genelinde bu özellik devreye girecek.

Instagram, uygulamanın, insanların kendilerini ifade ederken rahat hissedecekleri bir yer olmasını istiyor. Kullanıcılar artık beğendikleri yerine paylaştığı video ve fotoğraflara odaklanıyor. Yetkililer kullanıcıların beğeni sayısına değil paylaşım kalitesine odaklanmalarını istiyor. Kullanıcılar artık takip ettikleri ve gönderiyi beğenmiş olan yakın arkadaşlarını ya da bazı kullanıcılara ait bazı hesap adları görecek. Operasyonun tüm kullanıcılara açılacağı tarihle ilgili net bir bilgi verilmedi.

Bilimsel araştırma sonuçlarında, paylaşımlarda beklediği kadar beğeni alamayan kullanıcıların özgüvensizlik ve moral bozukluğu yaşadığı tespit edildi. Özellikle gençler arasında kaygı sonucunda kişiler yetersizlik hissine kapılıp psikolojik sorunlar yaşayabiliyor.

Beğeniyi gizlemek kullanıcılar için yaratıcılığa dair güzel bir adım olabilir. Çünkü insanlar daha önce kendi kendilerine sansür uyguladılar ve endişe duydukları yayınları paylaşmadılar, beğeni alamadıkları yayınları sildiler.

Instagram sözcüsünün konuyla ilgili açıklaması: “Bugünden itibaren, Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya ve Yeni Zelanda dışında dünyanın geri kalanında özel özel testlerimizi genişletiyoruz. Testte iseniz, artık sizin olmadıkça Feed’e gönderilen fotoğraf ve videoların toplam beğenilme ve görüntüleme sayısını artık göremezsiniz. Erken testlerden gelen geri bildirimler olumlu olsa da, bu Instagram ‘da yapılan temel bir değişikliktir ve bu nedenle küresel topluluğumuzdan daha fazla bilgi edinmek için testimize devam ediyoruz.”

 

 

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×