EN

LinkedIn’in Bu Gizli Özelliğine Bayılacaksınız

B2B sektörlerde satışla uğraşanlar, doğru zamanda doğru müşteri adayıyla temas kurmanın ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilirler. Peki hangi müşteri adayı için hangi zaman doğru, bunu nereden bileceğiz? Aslında bunun çok kolay bir yolu var. Eğer bir müşteri adayı web sitenizi ziyaret etmişse muhtemelen ürün ya da hizmetlerinizle ilgileniyor demektir.

Bizden hizmet alan müşterimizin web sitesini ziyaret eden müşteri adaylarının listesini çıkartmaya başladığımızdan beri satış ekibi bu müşteri adayları ile daha yakından ilgilenmeye başladı ve 1 ay içinde 2 satış gerçekleştirdiler. Bu kadar kısa sürede satış gerçekleştirmelerindeki en önemli etmenlerden biri, web sitelerini ziyaret eden potansiyel müşterilerin, satın alma döngüsünün en son aşamalarında olmasıydı. İşte “doğru zaman”dan kastettiğimiz de tam olarak bu.

Bu yazıda web sitenizi ziyaret eden firmaları nasıl tespit edeceğinizi anlatacağım.

B2B çalışan şirketlerin marketing departmanında çalışanların en önemli sosyal medya araçlarından birisi LinkedIn. LinkedIn, çoğu pazarlamacının bilmediği bir özelliğe sahip. Eğer LinkedIn ile web siteniz arasında bir bağlantı kurarsanız, web sitenizi ziyaret eden firmaların listesini LinkedIn raporlarında görebilirsiniz.

LinkedIn reklam yöneticisini açtığınızda, “Website Demographics” diye bir sekme göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayınca web sitenizi ziyaret eden firmaları aşağıdaki örnekte olduğu gibi görebilirsiniz.

Bu şekilde bir listeye ulaşabilmek için ise LinkedIn’in “Insight Tag” özelliğini aktive etmeniz gerekiyor.

LinkedIn Insight Tag, aslında bir kod parçacığı. Bu parçayı alıp web sitenize doğru biçimde yerleştirebilirseniz web siteniz ile LinkedIn arasında bağlantı kurmuş olacaksınız. Bu sayede, herhangi bir LinkedIn kullanıcısı web sitenizi ziyaret ettiğinde, bu kişinin hangi firmada çalıştığını görebileceksiniz.

Tabii ki bu konuda LinkedIn’in bir sınırlaması var. LinkedIn üyesi olan web site ziyaretçi sayınız 300 kişiye ulaşana kadar bu rapor aktive olmuyor. 300 kişiyi geçtikten sonra ise raporunuzu almaya başlayacaksınız.

LinkedIn Insight Tag’in bir diğer güzel özelliği de, web sitenizi ziyaret eden LinkedIn kullanıcılarına remarketing yapmanıza olanak sağlaması. Yani bir LinkedIn üyesi web sitenizi ziyaret ettikten sonra ona, aynı Google ya da Facebook’ta olduğu gibi reklamlarınızı tekrar tekrar gösterebilirsiniz. Bu da potansiyel müşterinizin aklında kalma oranınızı arttıracaktır.

LinkedIn Insigt Tag’i 5 dakikada kendi kendinize aktive edebilirsiniz. Aktivasyonu nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz “LinkedIn Insight Tag Aktivasyonu” adlı dokümanımızı bu linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

MBIS, Satışı Destekleyen Bir Dijital Pazarlama Yapısını Nasıl Kurdu?

MBIS Genel Müdürü Sn. Cenk Salihoğlu, Z TAKIMI ile yapılan dijital pazarlama çalışmalarını değerlendirdi.

Hemen İncele

Ayrotek, Dijital Pazarlama ile Satış Fırsatlarını Nasıl Arttırdı?

IBM Gold Partneri olan Ayrotek, Z TAKIMI ile yaptığı dijital pazarlama çalışmaları hakkında konuştuk.

Hemen İncele

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×