EN

Sitenizde WordPress Paneli Tercih Etmemeniz İçin 3 Temel Neden

Web site tasarım ve kodlamanız için panel platformu oluşturmaya mı çalışıyorsunuz? Web site panelinizi özel panel mi yoksa WordPress paneli mi tercih edeceğinize karar veremiyor musunuz? Bu sorulardan herhangi birine yanıt arıyorsanız, bir şey yapmadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

WordPress web siteleri için son dönemde oldukça popüler olan bir panel platformudur ancak zayıf yönleri var.

Müşterilerimize daha ucuz olmasına rağmen WordPress web sitesini neden tercih etmediğimizi ve müşterilerimizi uzak tuttuğumuzu bu blog aracılığıyla açıklamak istiyoruz.

Her şeyden önce…

CMS(Content Management System) "İçerik Yönetim Sistemi" Nedir?

Bir CMS size bir web sitesinde gördüğünüz içeriği düzenleme imkânı sunar. Ortak panel işlevselliği ise şunları içerir: Blog gönderileri, resimler, yeni sayfalar eklemek, meta etiketleri ve URL'leri düzenlemek. Açık kaynaklı (ücretsiz) ve özel lisanslı panel çözümleri var. Bu çözümler arasında temelden tam özellikli kurumsal işlevlere kadar çeşitlilik gösteren özellikler mevcut. İyi bir içerik yönetim sistemi genellikle web tabanlıdır ve tüm webmaster görevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesi için programlama konusunda sıfır bilgiye sahip birisine dahi konu hakkında yardımcı olur.

WordPress Neden Bu Kadar Popüler?

WordPress daha uygun maliyetli ve kolay kullanımlı bir çözümdür. Geniş tema ve eklenti kütüphanesi, kalabalık geliştirici ağı ve sadık hayran kitlesi gibi özelliklerin tümü WordPress'in en popüler açık kaynaklı içerik yönetim sistemi çözümü olmasına katkıda bulunmaktadır.

Açık Kaynaklı WordPress ve Özel Tescilli İçerik Yönetim Paneli Çözümleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Açık Kaynaklı WordPress Paneli siteniz için size boş bir alan sağlar, örnek olarak bir otomobilin ihtiyaç duyduğu dört tekerleke, motora, şanzımana, direksiyona ve ihtiyacınız olan temel işlevselliğe sahiptir. WordPress siteniz ile rakiplerinizle olan sektördeki yarışı kazanamayacaksınız, ancak otomobiliniz sizi elbette bir A noktasından B noktasına götürecektir.

Özel Tescilli İçerik Yönetim Paneli’ni ele alalım: Otomobil örneğinden devam edelim: Otomobilinizin her yönü, en ince detayına kadar, yalnızca size özel tasarlandı.

Wordpress Tercihinizin Mükemmel Bir Seçim Olduğu Yerler:

Çok fazla paraya sahip değilsiniz ya da sıradan bir blog yazarısınız ya da tek kişilik bir iş yapıyorsunuz. Güvenlik konusu da sizin için o kadar önemli değil. Tüm bunları kabul ediyorsanız WordPress siteniz için doğru bir tercih olacaktır.

Özel Tescilli İçerik Yönetim Paneli’nin Mükemmel Bir Seçim Olduğu Yerler:

Sektör rekabetinde işletmenize ait web sitenizi tasarlamanın ve geliştirmenin için ne kadar önemli olduğunun bilincinde bir işletmeyseniz özel tescilli içerik yönetim paneli tercih edersiniz. Sitenizde blogların ötesinde her alanda kullanabileceğiniz bir işlevsellik arıyorsanız, özel tescilli içerik yönetim panelini tercih etmelisiniz. E-ticaret yoluyla sitenizde bir şeyler mi satmanız gerekiyor ya da sitenize kullanıcılarınız için üyelik sistemi mi eklemek istiyorsunuz? Her ek özellik WordPress sitede bir yama gibi duracaktır. WordPress’te bu ek özellikler etkili değildir, umduğunuz gibi çalışmayabilir.

Sitenizde WordPress Paneli Tercih Etmemeniz İçin 3 Neden

1) Özelleştirme

Wordpress, sitenize yapacağınız basit eklemeler veya modifikasyonlar bile karmaşık çözümler gerektirmektedir. WordPress sitenizle yapabileceklerinizi, hareket alanınızı kısıtlamış olacaksınız.

Öte yandan, özel tescilli bir içerik yönetim paneli ile zihninizin hayal ettiği her şeyi yapmakta özgürsünüz - çünkü o site size özel tasarlanmıştır ve herhangi bir kısıtlama ile bağlı değilsiniz. Sitenize istediğiniz zaman mevcut sayfalarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz.

Özel bir tescilli bir içerik yönetim paneli, site ile ilgili tüm taraflar için işleri daha kolay hale getirecektir: web yöneticisi, işletme sahibi, şirket personeli, son kullanıcı…

2) Esneklik

Özel bir panelle hayal ettiğiniz herhangi bir şeyi kolayca sitenize uygulayabilirsiniz, özel panel size kullanım esnekliği kazandırır. WordPress ile web tasarımcısı hem ön hem de arka uçta belirli bir şablonla çalışmak zorunda kalır. 3. parti yazılımları daha uzun sürmesine rağmen özel tescilli içerik yönetim paneli ile daha kolay olacaktır.

3) Site Hızı

WordPress evrensel olması için inşa edildiğinden, çekirdek yapısında şişirilmiş kodlar bulunur. Ayrı ayrı sayfaların yüklenme süresi düşünüldüğünde, WordPress çok çeşitli uygulamaları kapsayacak şekilde yazıldığından dolayı kaynakların yükü büyük olacaktır.

Özel panelli site ise sitenizin olabildiğince hızlı şekilde açılmasını sağlayacaktır. Yalnızca yapmanız gereken şeylere özel tasarlanmıştır. Bu nedenle özel panelli site tercihinizde sayfa hızınız WordPress’e göre daha hızlı olacaktır.

Marka Çalışmaları, İçerik Pazarlama, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Online Reklamlar (SEM), Influencer Marketing (Fenomen Pazarlaması), Sosyal Medya Yönetimi, Web Sitesi Tasarım ve Kodlaması, Kurumsal Video Üretimi, E-Mail Pazarlama, Webinar Yönetimi, Satış Araçları Tasarımı ve Üretimi konuları başta olmak üzere hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size Özel Hazırlanan İçerikler

Potansiyelinin farkına var! Daha fazlası varken daha azıyla yetinme.
Markanızın görünürlüğünü ve satışınızı maksimum seviyeye çıkartmak, yalnızca bir tık uzağınızda.

DAHA FAZLA SATIŞ YAPABİLMEK İÇİN HEMEN TEKLİF AL!

Size daha iyi hizmet sunmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha Fazla Bilgi ×